This page doesn't have a translation yet

Anunț public de selecție Consilier juridic

În vederea susținerii implementării programului „Timișoara - Capitală Europeană a Culturii în anul 2023”, Asociația Timișoara 2023 - Capitală Europeană a Culturii lansează un Anunț public de selecție a unui Consilier juridic, cu posibilitatea depunerii candidaturilor în perioada 2 septembrie 2024 - 6 septembrie 2024.

Consilier juridic

1 post, contract de muncă;

timp de muncă: cel mult 20 ore/săptămână;

Descrierea postului

Consilierul juridic oferă asistență de specialitate în cadrul programului VOLTM2023, program transversal de voluntariat din dosarul de candidatură pe baza căruia Municipiului Timișoara a câștigat titlul de Capitală Europeană a Culturii, bazat pe o abordare transgenerațională, multietnică, socială și pe responsabilizare personală și socială, și gestionat de Asociația Timișoara 2023 - Capitală Europeană a Culturii.

Consilierul juridic asigură consilierea de specialitate necesară bunei funcționări a programului VOLTM2023 și contribuie la depunerea proiectelor de voluntariat în vederea accesării unor finanțări nerambursabile, precum și la implementarea proiectelor declarate câștigătoare.

Cerințe față de deținătorul funcției

  • studii superioare juridice absolvite cu diplomă de licență;
  • posedarea fluentă a limbii române și a limbii engleze;
  • folosirea calculatorului în activitatea zilnică și posedarea la nivel avansat a MS Office, Windows și internet;
  • bune abilități organizaționale.

Sarcini specifice

  • întocmește documentele legale necesare bunei funcționări a programului VOLTM2023;
  • contribuie la dezvoltarea proiectelor dedicate voluntariatului cu scopul de a fi depuse în vederea accesării de fonduri nerambursabile;
  • contribuie la redactarea/verificarea documentelor necesare accesării fondurilor nerambursabile în vederea dezvoltării unor proiecte dedicate voluntariatului;
  • participă activ la implementarea și administrarea proiectelor dedicate voluntariatului care beneficiază de fonduri nerambursabile.

Relații ierarhice în cadrul organizației

  • se subordonează Directorului executiv al asociației și, după caz, Managerului de Operațiuni, precum și Coordonatorului de voluntari;
  • colaborează cu colegii din asociație și cu partenerii asociației.
Depunerea candidaturii

Personale interesate vor transmite pe adresa de e-mail a asociației, [email protected], dosarul de candidatură format din:

  • Curriculum vitae;
  • scrisoare de intenție.
Termen limită

Termenul-limită de primire a candidaturilor este 06.09.2024, ora 23:59 (ora României). Interviurile vor avea loc în intervalul 09.09.2024-10.09.2024. Vor fi invitate la interviu doar persoanele care au depus dosarul de candidatură complet.